Co to jest standard SCORM?

Co to jest standard SCORM?

Wyobraź sobie, że odwiedzasz sklep muzyczny. Na jego półkach odnajdujesz dziesiątki nośników z nagraniami ulubionych artystów. Sęk w tym, że każdy album został zarejestrowany na zupełnie innym typie nośnika – jeden na klasycznej płycie CD, drugi na winylu, kolejne – na nośnikach w kształcie kwadratu, prostokąta… Efekt? Aby posłuchać każdego z nich, potrzebowałbyś innego odtwarzacza. Co ta, nieco „przeterminowana” metafora robi na blogu poświęconym e-learningowi? Pomaga wyjaśnić, czym jest SCORM. Standard ten jest obecnie powszechnie wykorzystywany przy tworzeniu e-szkoleń nie bez powodu. Zobacz, czym dokładnie jest i dlaczego jest tak ważny.

Platforma LMS: co to jest i do czego służy?

Platforma LMS: co to jest i do czego służy?

W jaki sposób organizujesz szkolenia dla pracowników? Stawiasz na okazjonalne warsztaty z trenerem, nakierowane na rozwój konkretnych umiejętności? A może działasz w ramach rozbudowanej strategii edukacyjnej, krok po kroku budując dla członków zespołu ścieżkę rozwoju zawodowego? W długofalowej perspektywie ta druga opcja jest korzystniejsza dla Twojego biznesu. Aby jednak osiągnąć mierzalne efekty, potrzebujesz wsparcia w zarządzaniu szkoleniami. Najlepsze to platforma LMS. Zobacz, czym jest i jak możesz ją wykorzystać w swojej firmie. 

Distance learning, e-learning, czy m-learning?

Distance learning, e-learning, czy m-learning?

E-learning zyskał w ostatnich latach na popularności. Po tę nowoczesną metodę sięga coraz więcej firm – w trosce o oszczędność czasu, budżetu, a przede wszystkim wyższą efektywność przeprowadzonych szkoleń. Pytanie jednak, czy dziś edukacja online to właśnie e-learning? A może wkroczyliśmy już w erę mobile learning? Dowiedz się, czym różnią się one od siebie, oraz co wybrać (i czy w ogóle trzeba wybierać).

Jak tworzyć efektywne szkolenia e-learningowe dla pracowników?

Jak tworzyć efektywne szkolenia e-learningowe dla pracowników?

W ostatnich latach e-learning dla firm stał się dominującym trendem. Choć standardowe szkolenia nadal są wykorzystywane, z myślą o długotrwałych planach rozwojowych sięga się przede wszystkim po lekcje odbywające się w środowisku wirtualnym. Jednym z powodów, dla którego tak się dzieje, jest wysoka efektywność e-szkoleń. Co leży u jej podstaw? Weźmy pod lupę czynniki, które wpływają na skuteczność przekazywania wiedzy.

Oprogramowanie e-learning - czym powinno się charakteryzować i jakie dawać możliwości

Oprogramowanie e-learning - czym powinno się charakteryzować i jakie dawać możliwości

Wdrożenie oprogramowania e-learning to dobra decyzja, jeśli zależy Ci na usprawnieniu szkoleń biznesowych oraz zwiększeniu ich skuteczności i atrakcyjności. Aby jednak system spełnił Twoje potrzeby, musisz wiedzieć, czego oczekiwać. Jakie możliwości powinna Ci dawać nowoczesna platforma LMS? Oto kilka kluczowych funkcjonalności, które powinny trafić na Twoją listę.

Wdrożenie e-learning w firmie - praktyczne wskazówki jak to zrobić

Wdrożenie e-learning w firmie - praktyczne wskazówki jak to zrobić

Nowoczesne metody szkoleniowe pozwalają zwiększyć efektywność przyswajania nowej wiedzy i umiejętności przez pracowników, a jednocześnie sprawiają, że oszczędzasz czas i pieniądze. Dlatego e-learning jest coraz chętniej wykorzystywany zarówno podczas on-boardingu, jak i dalszego poszerzania kwalifikacji pracowników. Zastanawiasz się, co zrobić, aby zmaksymalizować efektywność procesu szkoleniowego? Zacznij od wyboru platformy e-learningowej, która spełnia Twoje oczekiwania. Zobacz, jak powinno wyglądać wdrożenie e-learningu w firmie krok po kroku.

Jak tworzyć prezentacje e-detailingowe?

Korzystanie podczas wystąpień publicznych z prezentacji multimedialnych jest bardzo powszechne. Jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ wystąpienie zilustrowane efektownymi slajdami pomaga w ciekawszym przedstawieniu tematu, a słuchaczom ułatwia odbiór prezentowanych informacji. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Niektóre prezentacje są nudne i niezrozumiałe w związku z tym mogą zniweczyć plany autora: odbiorcy nic nie zapamiętają i mogą mieć poczucie straconego czasu.

Skuteczne szkolenie, czyli jakie?

Skuteczne szkolenie, czyli jakie?

Szkolenia to podstawa nowoczesnego biznesu. Są niezbędne zarówno, gdy przyjmujesz nowego członka do swojego zespołu, jak i gdy zależy Ci na poszerzaniu kompetencji pracowników. Zależeć Ci musi – w końcu w świecie nowoczesnego biznesu kto się nie rozwija, ten ginie. Często zdarza się jednak, że mimo tego, iż inwestujesz pokaźne środki w szkolenia, nie widzisz ich rezultatów. Co zatem wpływa na ich efektywność?

E-learning dla firm - jak go wykorzystać w biznesie?

E-learning dla firm - jak go wykorzystać w biznesie?

Kto się nie rozwija, ten się cofa. Choć ta maksyma może się wydawać mało odkrywcza, w świecie biznesu zawsze się sprawdza. Jeśli zależy Ci na tym, aby wzmocnić potencjał swojego przedsiębiorstwa, koniecznie zainwestuj właśnie w rozwój – zwłaszcza w aspekcie poszerzania i pogłębiania kompetencji swojego zespołu. Im wyższe są kwalifikacje Twoich pracowników, tym więcej możesz zrobić. Zobacz, jak e-learning dla firm pomoże Ci je budować krok po kroku.