Oprogramowanie e-learning - czym powinno się charakteryzować i jakie dawać możliwości

Oprogramowanie e-learning - czym powinno się charakteryzować i jakie dawać możliwości

Wdrożenie oprogramowania e-learning to dobra decyzja, jeśli zależy Ci na usprawnieniu szkoleń biznesowych oraz zwiększeniu ich skuteczności i atrakcyjności. Aby jednak system spełnił Twoje potrzeby, musisz wiedzieć, czego oczekiwać. Jakie możliwości powinna Ci dawać nowoczesna platforma LMS? Oto kilka kluczowych funkcjonalności, które powinny trafić na Twoją listę.

Wdrożenie e-learning w firmie - praktyczne wskazówki jak to zrobić

Wdrożenie e-learning w firmie - praktyczne wskazówki jak to zrobić

Nowoczesne metody szkoleniowe pozwalają zwiększyć efektywność przyswajania nowej wiedzy i umiejętności przez pracowników, a jednocześnie sprawiają, że oszczędzasz czas i pieniądze. Dlatego e-learning jest coraz chętniej wykorzystywany zarówno podczas on-boardingu, jak i dalszego poszerzania kwalifikacji pracowników. Zastanawiasz się, co zrobić, aby zmaksymalizować efektywność procesu szkoleniowego? Zacznij od wyboru platformy e-learningowej, która spełnia Twoje oczekiwania. Zobacz, jak powinno wyglądać wdrożenie e-learningu w firmie krok po kroku.

Jak tworzyć prezentacje CLM?

Korzystanie podczas wystąpień publicznych z prezentacji multimedialnych jest bardzo powszechne. Jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ wystąpienie zilustrowane efektownymi slajdami pomaga w ciekawszym przedstawieniu tematu, a słuchaczom ułatwia odbiór prezentowanych informacji. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Niektóre prezentacje są nudne i niezrozumiałe w związku z tym mogą zniweczyć plany autora: odbiorcy nic nie zapamiętają i mogą mieć poczucie straconego czasu.

Skuteczne szkolenie, czyli jakie?

Skuteczne szkolenie, czyli jakie?

Szkolenia to podstawa nowoczesnego biznesu. Są niezbędne zarówno, gdy przyjmujesz nowego członka do swojego zespołu, jak i gdy zależy Ci na poszerzaniu kompetencji pracowników. Zależeć Ci musi – w końcu w świecie nowoczesnego biznesu kto się nie rozwija, ten ginie. Często zdarza się jednak, że mimo tego, iż inwestujesz pokaźne środki w szkolenia, nie widzisz ich rezultatów. Co zatem wpływa na ich efektywność?

E-learning dla firm - jak go wykorzystać w biznesie?

E-learning dla firm - jak go wykorzystać w biznesie?

Kto się nie rozwija, ten się cofa. Choć ta maksyma może się wydawać mało odkrywcza, w świecie biznesu zawsze się sprawdza. Jeśli zależy Ci na tym, aby wzmocnić potencjał swojego przedsiębiorstwa, koniecznie zainwestuj właśnie w rozwój – zwłaszcza w aspekcie poszerzania i pogłębiania kompetencji swojego zespołu. Im wyższe są kwalifikacje Twoich pracowników, tym więcej możesz zrobić. Zobacz, jak e-learning dla firm pomoże Ci je budować krok po kroku.

Jak wykorzystać potencjał platform e-learningowych?

Jak wykorzystać potencjał platform e-learningowych?

Chcesz skutecznie wdrożyć do pracy nowego członka zespołu? Zależy Ci na tym, aby efektywnie przeszkolić pracowników z zakresu nowych produktów w ofercie? A może chcesz się podzielić wiedzą branżową ze swoimi klientami? Wszystkie te zadania (i znacznie więcej) możesz zrealizować przy pomocy platformy e-learningowej dopasowanej do Twoich potrzeb. Dlaczego warto i jak w pełni wykorzystać potencjał e-learningu? Zobacz.

5 powodów, dla których szkolenia są nieskuteczne

5 powodów, dla których szkolenia są nieskuteczne

Szkolenia to absolutna podstawa nowoczesnego rozwijania kompetencji, zwłaszcza w życiu zawodowym. Doskonale o tym wiesz, więc jako pracodawca inwestujesz w nie, i to niemałe pieniądze. Zadaj sobie jednak pytanie: czy wyjazdy i sesje szkoleniowe, które do tej pory udało Ci się zorganizować, spełniły swoje zadania w aspekcie edukacyjnym? Nie do końca? Oto kilka powodów, dla których Twoje plany mogły się nie powieść. 

5 powodów, dla których warto postawić na grywalizacę w edukacji

5 powodów, dla których warto postawić na grywalizacę w edukacji

Ludzie uczą się przez całe życie. Nowe informacje pomagają lepiej odnaleźć się w otaczającym świecie – także (a może przede wszystkim) tym zawodowym. Pozwalają poszerzyć kwalifikacje, wspomagając nie tylko rozwój zawodowy pracownika, ale i całej firmy. Dlatego tak ważną rolę w budowaniu nowoczesnej firmy jest regularne organizowanie szkoleń i kursów – pozwalających kształtować zarówno miękkie, jak i twarde kompetencje. Co jednak zrobić, aby przekazane informacje zostały w głowach uczestników szkolenia na dłużej? Kluczem do sukcesu może być grywalizacja.

Multichannel w pharmamarketingu, czyli jak wypełnić lukę między wizytami?

Multichannel w pharmamarketingu, czyli jak wypełnić lukę między wizytami?

Podstawową formą kontaktu firmy farmaceutycznej z lekarzem lub farmaceutą jest wizyta przedstawiciela medycznego. Podczas kilkuminutowej rozmowy przedstawiciel, za pomocą ulotki, osobistego uroku a od kilku lat również iPada, przedstawia zalety promowanego przez siebie produktu, przekonuje dowodami naukowymi, kusi ceną, korzyściami dla pacjenta. I na koniec wychodzi…