Najlepsze programy do tworzenia kursów e-learningowych

Najlepsze programy do tworzenia kursów e-learningowych

Korzystasz z e-learningu w swojej firmie? Jeśli tak, zapewne wiesz, że potrzebna jest specjalna platforma, która umożliwi zarządzanie szkoleniami. Tę rolę pełni np. Kogidu. A co z tworzeniem e-kursów? Są jeszcze tacy, którzy pozostali w świecie starego, dobrego (?) PowerPointa. Jednak istnieje wiele innych, znacznie bardziej zaawansowanych narzędzi, które możesz wykorzystać, przygotowując swoje szkolenie. Który program wybrać? Oto lista tych, które są warte uwagi.

Czy boty zastąpią nauczycieli?

Czy boty zastąpią nauczycieli?

AI, czyli sztuczna inteligencja, to już nie sen twórców filmów science-fiction, ale otaczająca nas na co dzień rzeczywistość. Choć możesz sobie z tego nie zdawać sprawy, korzystasz z niej w wielu sytuacjach – choćby „rozmawiając” z dostępnym już po polsku Asystentem Google. A to dopiero początek możliwości, jakie niesie za sobą technologia AI. Zobacz, jak może odmienić rynek edukacji. Czy już wkrótce nauczyciele przestaną być w ogóle potrzebni?

Czy xAPI zastąpi SCORM?

Czy xAPI zastąpi SCORM?

Tworzysz szkolenia e-learningowe? Bardzo prawdopodobne jest, że korzystasz w tym celu ze standardu SCORM. Jednak coraz częściej mówi się o tym, że w niedługiej przyszłości zostanie on wyparty przez xAPI. To nowy standard, który otwiera zarówno przed twórcami kursów, jak i ich odbiorcami niemal nieograniczone możliwości. Zobacz, co to jest xAPI i w jaki sposób można wykorzystać tę technologię w e-learningu.

Adaptive e-learning. Moda czy rewolucja?

Adaptive e-learning. Moda czy rewolucja?

Jeśli interesujesz się tematyką związaną z e-learningiem, z tym pojęciem zetknąłeś się niejednokrotnie zwłaszcza w ostatnich latach. Zastanawiasz się, co to jest adaptive e-learning i czy za kolejnym dobrze brzmiącym terminem kryje się coś więcej niż chwyt marketingowy? Uspokajamy: sztuczna inteligencja w edukacji może odegrać fundamentalną rolę – o ile zostanie odpowiednio wdrożona. Jak i po co? Czytaj dalej!

5 zalet implementacji rozwiązań AR/VR w e-learningu

5 zalet implementacji rozwiązań AR/VR w e-learningu

E-learning, choć już sam w sobie jest innowacyjną metodą uczenia, nieustannie ewoluuje. Dopasowuje się do poziomu rozwoju technologicznego, oferując coraz to nowsze rozwiązania. Jednym z najciekawszych, które zdają się być przyszłością, jest rozszerzona rzeczywistość w edukacji, czyli technologie AR/VR. Zobacz, czym one są, dlaczego warto je wprowadzać oraz jak w praktyce mogą wyglądać szkolenia z ich wykorzystaniem.

7 sposobów na zwiększenie skuteczności prezentacji e-detailingowej

7 sposobów na zwiększenie skuteczności prezentacji e-detailingowej

Zastanawiasz się, co zrobić, aby zwiększyć skuteczność wizyty promocyjnej u lekarza lub farmaceuty? Twoim „orężem” są przede wszystkim pomoce marketingowe, które wykorzystujesz w trakcie prezentacji. Zapomnij jednak o tych papierowych. Dziś królują interaktywne prezentacje e-detailingowe. Czym są i, co najważniejsze, w jaki sposób zwiększyć ich atrakcyjność oraz efektywność? Oto najważniejsze informacje.

E-szkolenia z perspektywy ucznia

E-szkolenia z perspektywy ucznia

Jakie czynniki bierzesz pod uwagę, planując szkolenia dla pracowników? Cele strategiczne firmy? Specyfikę poszczególnych ścieżek kariery rozwoju zawodowego? Ekonomię? To wszystko jest ważne. Aby jednak wdrożenie programu szkoleniowego zakończyło się sukcesem, e-szkolenia muszą być przede wszystkim dopasowane do potrzeb kursantów. Istotna jest zarówno metodyka, jak i aspekt techniczny. Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby szkolenia stały się przyjazne kursantom.

Co to jest standard SCORM?

Co to jest standard SCORM?

Wyobraź sobie, że odwiedzasz sklep muzyczny. Na jego półkach odnajdujesz dziesiątki nośników z nagraniami ulubionych artystów. Sęk w tym, że każdy album został zarejestrowany na zupełnie innym typie nośnika – jeden na klasycznej płycie CD, drugi na winylu, kolejne – na nośnikach w kształcie kwadratu, prostokąta… Efekt? Aby posłuchać każdego z nich, potrzebowałbyś innego odtwarzacza. Co ta, nieco „przeterminowana” metafora robi na blogu poświęconym e-learningowi? Pomaga wyjaśnić, czym jest SCORM. Standard ten jest obecnie powszechnie wykorzystywany przy tworzeniu e-szkoleń nie bez powodu. Zobacz, czym dokładnie jest i dlaczego jest tak ważny.

Platforma LMS: co to jest i do czego służy?

Platforma LMS: co to jest i do czego służy?

W jaki sposób organizujesz szkolenia dla pracowników? Stawiasz na okazjonalne warsztaty z trenerem, nakierowane na rozwój konkretnych umiejętności? A może działasz w ramach rozbudowanej strategii edukacyjnej, krok po kroku budując dla członków zespołu ścieżkę rozwoju zawodowego? W długofalowej perspektywie ta druga opcja jest korzystniejsza dla Twojego biznesu. Aby jednak osiągnąć mierzalne efekty, potrzebujesz wsparcia w zarządzaniu szkoleniami. Najlepsze to platforma LMS. Zobacz, czym jest i jak możesz ją wykorzystać w swojej firmie.